FOTOKRITIKA: Zaslužuju li naši pokojnici dostojanstvo?

prije 1 danIRedakcija
88a8a596 684c 4a6d b986 fb8dd9e11935 1

Ekipa Moj-portal.net danas je na poziv nekoliko građana obišla gradsko groblje sv. Mihovila – Gorica kako bismo se uvjerili u (ne)održavanje istog. Na ulazu u groblje dočekali su nas puni kontejneri smeća, a vreće su raspoređene i naokolo kontejnera. U groblju smo zatekli dvojicu vrijednih djelatnika J.P. “Komunalno” koji od danas kose travu, ali se postavlja pitanje jesu li njihovi rukovoditelji smjeli dopustiti da groblje toliko zaraste prije upućivanja djelatnika u akciju košenja.

Posebno je sramotan izgled novog dijela groblja koji je toliko zarastao da se grobovi jedva i vide kroz travu. Građani koji su skupo platili i dugo čekali svoja grobna mjesta zaslužuju više, a posebno veće dostojanstvo zaslužuju već ukopane osobe na ovom dijelu groblja.

Grad Livno bi trebao više sredstava ulagati u održavanje gradskih groblja, jer jedno košenje tijekom godine očito nije dovoljno. Na ovom groblju ukopani su neki od najpoznatijih Livnjaka poput dr.fra Mihovila Sučića, fra Anđela Kaića, Gabrijela i Štefe Jurkić… Prema dojavi građana, slična situacija je i na groblju sv. Petra – Rapovine. Tužno, ali nadamo se da će se odgovorni iz J.P. “Komunalno” i gradske uprave trgnuti.

Dodajmo ovome da ni gradska mrtvačnica nakon više godina od izgradnje još nije stavljena u funkciju, niti su asfaltirani ili popločani pristupni putovi kroz groblje, ali to je posebna priča.

Visited 177 times, 12 visit(s) today

Comments are disabled