Skupina hodočasnika iz Glamoča danas je u 17 sati stigla u Podmilačje kod Jajca, nakon dvodnevnog pješačkog hodočašća. Po dolasku sudjelovali su na svetoj misi koja je služena u 18 sati u svetištu sv. Ivana Krstitelja.
Prvoga dana hodočasnici su prošli dionicu preko Homara, Dubrava, Pribelje, izvora Plive i Šipova, gdje su prenoćili. Drugoga dana nastavili su put od Šipova preko Jezera i Jajca do Podmilačja, gdje su u molitvi i zajedništvu završili svoje zavjetno hodočašće.
Ovo tradicionalno hodočašće još jednom je potvrdilo snagu vjere, zajedništva i ustrajnosti glamočkih vjernika koji su i ove godine pješice došli u Podmilačje kako bi sudjelovali u proslavi blagdana sv. Ive.




Visited 165 times, 105 visit(s) today
